Osiedle Jarosława Dąbrowskiego SM Mokotów

Zielona Ławeczka inicjatywa Fundacji BOŚ

Zielona Ławeczka – inicjatywa Fundacji BOŚ

Fundacja Banku Ochrony Środowiska ma przyjemność zaprosić mieszkańców polskich miast do udziału w VII edycji projektu grantowego “Zielona Ławeczka”.

Dzięki naszej współpracy mogą powstać nowe, osiedlowe ogródki. Z roku na rok coraz mocniej zdajemy sobie sprawę jak ważnym elementem miasta jest roślinność.
Poza możliwością miłego spędzenia czasu na ławce pod koroną drzew w upalny dzień, zieleń miejska ma inne bardzo ważne zadanie. W dobie nasilających się zmian klimatu, z jakimi mamy do czynienia, a także przy nienajlepszym stanie powietrza, zieleń miejska i zatrzymanie wody opadowej odgrywają kluczową rolę: redukują ilość zanieczyszczeń, ograniczają wzrost temperatury i zmniejszają siłę wiatru.

Projekt “Zielona Ławeczka” już od 7 lat pomaga mieszkańcom otwartych osiedli w przemianie swoich podwórek w miejsce spotkań i odpoczynku, ale również w „płuca miasta”. Otwarta przestrzeń dostęp-na dla wszystkich pozwala na zawieranie nowych znajomości i zacieśnianie już istniejących. Z drugiej strony pomaga w odpoczynku i wyciszeniu się. W znacznej mierze dzięki pomocy samorządów w poprzednich latach mieszkańcy licznych miast w całym kraju zrealizowali projekty wymarzonych ogródków. Liczymy, że tak jak w minionych latach i w tym wspólnie przyczynimy się do realizacji kolejnych pomysłów i poprawy jakości życia mieszkańców.


Zielona-Ławeczka – pełna informacja do pobrania w pliku .pdf – kliknij tutaj.


Podobne wpisy

Konkurs „Warszawa w Kwiatach i Zieleni”


Discover more from Osiedle Jarosława Dąbrowskiego SM Mokotów

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Scroll to Top