Osiedle Jarosława Dąbrowskiego SM Mokotów

To Ostatni Dzień – Możemy Jeszcze Dzisiaj Wysyłać Uwagi do Projektu – Strefa Płatnego Parkowania w Warszawie – Rozszerzenie o Kolejne Ulice Mokotowa.

Drodzy Sąsiedzi,

W 2024 roku ulica Dąbrowskiego znajdzie się w strefie płatnego parkowania.

Zarząd Dróg Miejskich przewiduje wyznaczenie dla odcinka od Niepodległości do Łowickiej 79 miejsc parkingowych, podczas gdy w tej chwili jest ich około 150.

Projekt zmian przewiduje m. in. dostawienie słupków pod Rossmanem, zakaz parkowania równoległego po prawej stronie Dąbrowskiego wzdłuż bloku 82A i wzdłuż płotu przedszkola brytyjskiego, osłupkowanie całego Ronda Jasienicy. Pod pierwszym budynkiem nr 69 (dawna Patria) po lewej stornie od Niepodległości w ogóle nie będzie wyznaczonych miejsc. Z projektem można zapoznać się tutaj: https://zdm.waw.pl/wp-content/uploads/2023/11/27B-Dabrowskiego-2.pdf

To ostatni dzień. Jeszcze dzisiaj, tj. do 15 grudnia 2023 możemy wysyłać swoje uwagi do projektu, do czego Państwa bardzo namawiam, na adres: sppnmokotow@zdm.waw.pl

Mogą Państwo skorzystać z poniższego wzoru:

Do: Zarząd Dróg Miejskich

Szanowni Państwo.

W związku z planowym wprowadzeniem SPPN zgłaszam stanowczy sprzeciw wobec zmniejszenia ilości legalnych miejsc parkingowych i postojowych, zaakceptowanych przez ZDM w 2017 roku po protestach mieszkańców, gdy wprowadzany był przy ulicy Dąbrowskiego kontraruch rowerowy. Osiągnęliśmy wtedy porozumienie zadowalające obie strony. Teraz ponownie Zarząd Dróg Miejskich planuje działania uprzykrzające życie tysiącom mieszkańców ulicy Dąbrowskiego.

My mieszkańcy Dąbrowskiego domagamy się, by:

  1. Nie likwidować 9 miejsc skośnych od Niepodległości do Kraushara po stronie południowej pod budynkiem Dąbrowskiego 69 i dalej pod sklepem Rossman nie wstawiać słupków tylko pozostawić 6 miejsc do parkowania.
  2. Na całej długości budynku Dąbrowskiego 71 po stronie południowej pozostawić parkowanie skośne w tych miejscach gdzie obecnie istnieje i jednocześnie nie likwidować parkowania równoległego na tym odcinku po stronie północnej. 
  3. Przy Rondzie Jasienicy pozostawić możliwość parkowania na szerokim chodniku przynajmniej pod przychodnią – 5 miejsc skośnych. W pozostałych miejscach wokół ronda na szerokim chodniku prosimy o ustawienie znaku B35 – czyli parkowanie tylko dla mieszkańców bez wyznaczania miejsc parkingowych. Skoro na tym rondzie możliwe jest parkowanie taksówek (wyznaczono postój) to dlaczego mieszkańcy nie mogą tu nadal parkować np. na bardzo szerokim chodniku po stronie wschodniej?
  4. Reasumując postulujemy, by przy ul. Dąbrowskiego od Niepodległości do Ronda Jasienicy zachowanych zostało około 150 legalnych miejsc parkingowych i postojowych, a nie jak Państwo proponują 79. 

Discover more from Osiedle Jarosława Dąbrowskiego SM Mokotów

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Scroll to Top