Osiedle Jarosława Dąbrowskiego SM Mokotów

Miasto Chce Rozszerzyć Strefę Płatnego Parkowania w Warszawie o Kolejne Ulice Mokotowa.

Już 15 listopada ruszą konsultacje społeczne, podczas których urzędnicy będą rozmawiali z mieszkańcami Mokotowa na temat rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN). Spotkania zaplanowano w punktach konsultacyjnych oraz online.

Strefa płatnego parkowania ma przede wszystkim chronić potrzeby lokalnej społeczności, a w drugiej kolejności pozwalać na odpłatne parkowanie dojeżdżającym spoza dzielnicy. Wprowadzenie opłat ma jednak wpływ na ograniczenie zainteresowania parkowaniem wśród przyjezdnych, a tym samym zwiększyć szanse na znalezienie miejsca parkingowego samym mieszkańcom. Jak tłumaczą urzędnicy, decyzja o zmianach granic strefy płatnego parkowania należy do stołecznych radnych. Zanim jednak dojdzie do głosowania, warszawski ZDM przygotowuje analizy i projekty niezbędne do podjęcia decyzji. Aby jak najlepiej odpowiadały one potrzebom lokalnej społeczności, zostaną one skonsultowane z mieszkańcami.

Rozszerzenie strefy płatnego parkowania na Mokotowie

Pierwsze konsultacje odbyły się pod koniec 2021 roku i dotyczyły części Dolnego i Górnego Mokotowa. Jednym z głównych postulatów było wtedy objęcie obszarem płatnego parkowania południowej części dzielnicy. Teraz ten obszar również będzie analizowany i poddany osobnym konsultacjom. SPPN została wprowadzona na Mokotowie na początku 2023 roku. Teraz ZDM chce poznać opinie osób, które mieszkają lub pracują w pozostałych obszarach dzielnicy.

Podczas konsultacji zostanie zaprezentowana koncepcja zmian organizacji ruchu i parkowania w części Mokotowa dla obszaru ograniczonego ulicami: Żwirki i Wigury od zachodu, Woronicza, Domaniewską i Idzikowskiego od południa, Czerniakowską od wschodu oraz Gagarina, Różaną i Kulskiego od północy. “Można również zgłaszać uwagi do obszaru, który obejmuje 134 ulice i ponad 8 tys. legalnych miejsc postojowych. Prezentowana koncepcja zakłada zachowanie takiej samej liczby miejsc do parkowania, czyli Miasto nie planuje na Mokotowie likwidacji miejsc parkingowych” – dodają przedstawiciele ratusza.

Aby ułatwić dyskusję, konsultowany teren został podzielony na cztery mniejsze obszary. Każdemu z nich będzie poświęcone osobne stacjonarne spotkanie otwarte.


Discover more from Osiedle Jarosława Dąbrowskiego SM Mokotów

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Scroll to Top