Osiedle Jarosława Dąbrowskiego SM Mokotów

Głosowanie na Europejskie Drzewo Roku 2024 odbywa się od 1 lutego (00:00 CET) do 22 lutego (16:00 CET).

Dzień dobry.

Od 1 lutego wybieramy najciekawsze drzewo roku 2024 w Europie.
W organizowanym już po raz czternasty konkursie European Tree of the Year bierze udział piętnaście drzew z całego kontynentu, które zwyciężyły w konkursach krajowych.
Polskę e tym roku reprezentuje 200-letni Buk Serce Ogrodu rosnący w Arboretum Wojsławice – Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Drzewo zwyciężyło w polskiej edycji konkursu Drzewo Roku 2023 organizowanego przez Klub Gaja. O tym, które drzewo wygra, zadecydują internauci.

Głosowanie jest na:  https://www.treeoftheyear.org/vote

W tym roku plebiscyt na Europejskie Drzewo Roku trwa od 1 lutego (godz.0.00) do 22 lutego (godz. 16.00) i odbywa się tylko w jęz. angielskim. Podczas głosownia wybieramy dwa drzewa spośród 15 finalistów. Każdy może zagłosować tylko jeden raz ze swojego adresu e-mail. Głosowanie przez cały czas jest tajne i nie będziemy widzieli ile głosów mają poszczególne drzewa. W dniach 8 i 15 lutego zostaną podane cząstkowe wyniki głosowania.
Zwycięzcę poznamy już 20 marca podczas ceremonii rozdania statuetek Drzewa Roku 2024 w Parlamencie Europejskim w Brukseli.
Wszystkie drzewa biorące udział w konkursie mają swoje numery. Polskie drzewo Buk Serce Ogrodu – The Heart of the Garden otrzymało nr 8 – COMPETITION NUMBER 8.

Polskie drzewa mają już swoje osiągnięcia, w tym corocznym europejskim plebiscycie. W 2017 roku zwycięzcą konkursu został Dąb Józef z Wiśniowej w woj. podkarpackim, w 2022 roku Dąb Dunin – Strażnik Puszczy Białowieskiej, a w 2023 Dąb Fabrykant z Łodzi.

Pozdrawiam
Ewa Górska


Discover more from Osiedle Jarosława Dąbrowskiego SM Mokotów

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Scroll to Top