Osiedle Jarosława Dąbrowskiego SM Mokotów

Folia-Kaloryfer-Trik

Dzięki tej Sztuczce Zaoszczędzisz na Ogrzewaniu. Przygotuj Folię Aluminiową.

Jesień w tym roku zawitała w Polsce wyjątkowo wcześnie. Od kilku tygodni temperatura za oknem nie napawa optymizmem. Chłód, wiatr i ulewne deszcze. Niestety, nic nie wskazuje na to, że w przyszłych tygodniach temperatura się poprawi. Prognozy przyprawiają o gęsią skórkę. Długa jesień i mroźna zima to bowiem spore wyzwania dla portfeli Polaków. Jak szybciej i skuteczniej nagrzać mieszkanie? Te triki warto znać.
Przygotuj folię aluminiową i karton. Tak zmniejszysz rachunek.

Chcesz szybciej ogrzać pomieszczenie? Na początku przeanalizuj rozmieszczenie grzejników w twoim  domu lub mieszkaniu. Kaloryfery najczęściej montuje się pod oknami lub zaraz obok nich,  na sąsiedniej ścianie (jeśli okna sięgają aż do podłogi). To zapewnia dobrą cyrkulację powietrza i maksymalną wydajność systemu grzewczego. Grzejniki powinny być umieszczone nad podłogą – ciepłe powietrze jest lżejsze i swobodnie wędruje do góry. Jeśli zostały umieszczone zbyt wysoko, mogą nie spełniać swojej funkcji prawidłowo.

Kaloryfer oddaje ciepło z każdej strony – warto o tym pamiętać i zapewnić cząsteczkom powietrza swobodny przepływ. Nie blokuj dostępu do kaloryfera żadnymi meblami. Jeśli chcesz szybko ogrzać pomieszczenia, nie umieszczaj na grzejnikach ubrań, koców ani ręczników… To tylko opóźni proces i sprawi, że rachunki będą większe.
W szybszym nagrzaniu mieszkania pomoże jeszcze prosty trik. Wystarczy, że kawałki tektury (nieco mniejsze niż kaloryfer) owiniesz folią aluminiową i umieścisz pomiędzy grzejnikiem i ścianą. Ważne, by błyszcząca strona folii ustawiona była w stronę grzejnika.
Zabezpieczenie pomoże ci zminimalizować pochłanianie ciepła, które oddaje kaloryfer przez ściany. Energia “odbije się” od warstwy folii aluminiowej. To spowoduje, że pomieszczenie nagrzeje się o wiele szybciej.

Discover more from Osiedle Jarosława Dąbrowskiego SM Mokotów

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Scroll to Top