Osiedle Jarosława Dąbrowskiego SM Mokotów

“Central Park w Stolicy” Zachwyca Polaków. Nowa Atrakcja na Mapie Warszawy już Otwarta.

To już oficjalne! Zakończyła się trwająca ponad dwa lata modernizacja Pola Mokotowskiego w Warszawie. Prezydent miasta Rafał Trzaskowski poinformował o finale remontów i zaprosił mieszkańców do odwiedzenia nowej atrakcji. Na zdjęciach całość wygląda obłędnie – według wielu przypomina popularny Central Park w Nowym Jorku.

Pole Mokotowskie po remoncie. Internauci są zachwyceni.
“Po prostu wow !!!”

Wyjątkowy park, który jest uwielbiany przez warszawiaków, przeszedł niesamowitą metamorfozę. Ponad 70-hektarowy teren stał się jeszcze bardziej zielony i zgodny ze środowiskiem. Największą atrakcją jest bez wątpienia robiący wrażenie staw. Mieszkańcy mogą spacerować po drewnianych kładkach i relaksować się wśród szumu wody. Co ciekawe, zadbano także o recykling – z materiałów ze starego stawu stworzono wały wygłuszające park od strony ul. Wawelskiej. Co jeszcze zachwyci odwiedzających na miejscu?

W parku znajduje się również ogród biocenotyczny oraz sensoryczny z bębnem, tipi i kamieniami wspinaczkowymi. Osoby lubiące aktywnie spędzać czas z pewnością będą zadowolone m.in. ze strefy z przeszkodami dla rolkarzy, siłowni plenerowej czy ścieżek rowerowych. Pod zdjęciami parku na social mediach pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy, które ewidentnie pokazują, że warto wybrać się na Pole Mokotowskie już niebawem. 


Discover more from Osiedle Jarosława Dąbrowskiego SM Mokotów

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Scroll to Top